Rovaniemen kaupungin koululaisten hiihtomestaruuskilpailut 2013

L Ä H T Ö L I S T A

© Rovaniemen kaupunki
P8; T8; P9; T9; P10; T10; P11; T11; P12; T12; P13; T13; T14; P14; P15; T15; P16; T16;

Pojat 8 vuotta 1 km V

10.16.30  P8        1 km         6  Leevi Kukkohovi         Nivankylä
10.16.45  P8        1 km         7  Eelis Back              Koskenkylä
10.17.00  P8        1 km         8  Matias Pyhäjärvi        Nivavaara
10.17.15  P8        1 km         9  Arttu Salmi             Saari
10.17.30  P8        1 km        10  Pietu Kela              Nivankylä
10.17.45  P8        1 km        11  Viljami Ylipieti        Saari
10.18.00  P8        1 km        12  Sampo Peltovuoma        Nivavaara
10.18.15  P8        1 km        13  Aaro Tiihonen           Koskenkylä
10.18.30  P8        1 km        14  Joonas Isojärvi         Harjoittelukoulu
10.18.45  P8        1 km        15  Matti Huttunen          Kauko
10.19.00  P8        1 km        16  Jem Hiissa              Harjoittelukoulu
10.19.15  P8        1 km        17  Valtteri Karjalainen    Koskenkylä
10.19.30  P8        1 km        18  Niilo Romakkaniemi      Vaaranlampi
10.19.45  P8        1 km        19  Huuko Ahonen            Katajaranta
10.20.00  P8        1 km        20  Rasmus Pääkkönen        Alakorkalo
10.20.15  P8        1 km        21  Vili Utriainen          Nivankylä
10.20.30  P8        1 km        22  Santeri Kotila          Saari
10.20.45  P8        1 km        23  Urho Pöykkö             Vikajärvi
10.21.00  P8        1 km        24  Eliel Ketola            Ylikylä
10.21.15  P8        1 km        25  Benjamin Middleton      Katajaranta
10.21.30  P8        1 km        26  Hermanni Pernu          Harjoittelukoulu
10.21.45  P8        1 km        27  Lenni Säynäjäkangas     Vikajärvi
10.22.00  P8        1 km        28  Lenni Jokinen           Nivavaara
10.22.15  P8        1 km        29  Julius Mustonen         Syväsenvaara
10.22.30  P8        1 km        30  Vili Still              Katajaranta
10.22.45  P8        1 km        31  Aleksi Kuru             Nivavaara
10.23.00  P8        1 km        32  Ahti Yrjänheikki        Ylikylä
10.23.15  P8        1 km        33  Sisu Seppänen           Rautiosaari
Sarjaluettelo

Tytöt 8 vuotta 1 km V

10.24.45  T8        1 km        39  Malla Tuomikoski        Alakorkalo
10.25.00  T8        1 km        40  Renja Haste             Saari
10.25.15  T8        1 km        41  Eerika Rahko            Syväsenvaara
10.25.30  T8        1 km        42  Pihla Kunnari           Katajaranta
10.25.45  T8        1 km        43  Aleksandra Näsi         Vikajärvi
10.26.00  T8        1 km        44  Annu Mettiäinen         Rantavitikka
10.26.15  T8        1 km        45  Weera Karhumaa          Katajaranta
10.26.30  T8        1 km        46  Viivi Raudasoja         Korkalovaara
10.26.45  T8        1 km        47  Eeva-Liina Ojanaho      Saari
10.27.00  T8        1 km        48  Sara Kehus              Yläkemijoki
10.27.15  T8        1 km        49  Saana Kotanen           Harjoittelukoulu
10.27.30  T8        1 km        50  Venla Peltoniemi        Ounasjoen koulu
10.27.45  T8        1 km        51  Ronja Palolahti         Syväsenvaara
10.28.00  T8        1 km        52  Justiina Jänkälä        Yläkemijoki
10.28.15  T8        1 km        53  Anni Tapio              Saari
10.28.30  T8        1 km        54  Selina Hiekkaranta      Rantavitikka
10.28.45  T8        1 km        55  Jessica Körkkö          Rautiosaari
10.29.00  T8        1 km        56  Minea Lahtinen          Koskenkylä
10.29.15  T8        1 km        57  Reeta Kivelä            Nivankylä
10.29.30  T8        1 km        58  Sani Nätynki            Harjoittelukoulu
10.29.45  T8        1 km        59  Marina Salla            Meltaus
10.30.00  T8        1 km        60  Vilma Miettunen         Koskenkylä
10.30.15  T8        1 km        61  Noora Ihalempiä         Kauko
10.30.30  T8        1 km        62  Jonna Määttä            Katajaranta
10.30.45  T8        1 km        63  Viola Niemi             Alakorkalo
10.31.00  T8        1 km        64  Jessica Vikman          Harjoittelukoulu
10.31.15  T8        1 km        65  Sissi Oikkonen          Katajaranta
Sarjaluettelo

Pojat 9 vuotta 1 km V

10.32.45  P9        1 km        71  Otto Hietala            Ylikylä
10.33.00  P9        1 km        72  Taneli Pekkala          Syväsenvaara
10.33.15  P9        1 km        73  Anttu Takkunen          Saari
10.33.30  P9        1 km        74  Niko Karvonen           Koskenkylä
10.33.45  P9        1 km        75  Mika Niskala            Yläkemijoki
10.34.00  P9        1 km        76  Pyry Lehto              Ounasrinne
10.34.15  P9        1 km        77  Tuomas Turppa           Katajaranta
10.34.30  P9        1 km        78  Antti Kuoksa            Kauko
10.34.45  P9        1 km        79  Sakari Saarela          Ounasjoen koulu
10.35.00  P9        1 km        80  Arttu Pynninen          Viirinkangas
10.35.15  P9        1 km        81  Luca Ruusala            Katajaranta
10.35.30  P9        1 km        82  Aatos Takala            Alakorkalo
10.35.45  P9        1 km        83  Ville Petäjäjärvi       Yläkemijoki
10.36.00  P9        1 km        84  Jesperi Kemppainen      Katajaranta
10.36.15  P9        1 km        85  Matti Mäki              Ylikylä
10.36.30  P9        1 km        86  Aapo Vitikka            Ounasrinne
10.36.45  P9        1 km        87  Tatu Lakela             Viirinkangas
10.37.00  P9        1 km        88  Eeli Setälä             Ylikylä
10.37.15  P9        1 km        89  Joel Salmela            Nivavaara
10.37.30  P9        1 km        90  Onni Virtanen           Yläkemijoki
10.37.45  P9        1 km        91  Rasmus Kuru             Nivavaara
10.38.00  P9        1 km        92  Ossi Päiveröinen        Saari
10.38.15  P9        1 km        93  Joonas Ylisuvanto       Nivankylä
10.38.30  P9        1 km        94  Niklas Lukkarila        Rantavitikka
10.38.45  P9        1 km        95  Niila Maaninka          Koskenkylä
10.39.00  P9        1 km        96  Arttu Juotasniemi       Ylikylä
10.39.15  P9        1 km        97  Paulus Anttila          Ounasrinne
10.39.30  P9        1 km        98  Miika Muotka            Ylikylä
10.39.45  P9        1 km        99  Niila Koskiniemi        Harjoittelukoulu
10.40.00  P9        1 km       100  Vili Huhtamella         Korkalovaara
10.40.15  P9        1 km       101  Veikka Leinonen         Saari
10.40.30  P9        1 km       102  Konsta Lindberg         Alakorkalo
10.40.45  P9        1 km       103  Tuomas Marjetta         Nivavaara
10.41.00  P9        1 km       104  Riku Viiri              Katajaranta
10.41.15  P9        1 km       105  Hermanni Aikkila        Rautiosaari
10.41.30  P9        1 km       106  Ari Pekkala             Koskenkylä
10.41.45  P9        1 km       107  Eemeli Partanen         Ounasjoen koulu
10.42.00  P9        1 km       108  Roni Latvakoski         Kauko
10.42.15  P9        1 km       109  Johannes Kontiosalo     Katajaranta
10.42.30  P9        1 km       110  Max Lampinen            Rantavitikka
10.42.45  P9        1 km       111  Valtteri Raudasoja      Korkalovaara
Sarjaluettelo

Tytöt 9 vuotta 1 km V

10.44.15  T9        1 km       117  Fanni Seppänen          Rautiosaari
10.44.30  T9        1 km       118  Siiri Ruotsala          Ylikylä
10.44.45  T9        1 km       119  Sofia Middleton         Katajaranta
10.45.00  T9        1 km       120  Iiris Lahtinen          Koskenkylä
10.45.15  T9        1 km       121  Ella Rahko              Syväsenvaara
10.45.30  T9        1 km       122  Klaara Kurunlahti       Ylikylä
10.45.45  T9        1 km       123  Metsämaria Ojala        Saari
10.46.00  T9        1 km       124  Anna Kharlanova         Rantavitikka
10.46.15  T9        1 km       125  Annareetta Kuusela      Yläkemijoki
10.46.30  T9        1 km       126  Ella Sohlman            Rantavitikka
10.46.45  T9        1 km       127  Alisa Hietanen          Ylikylä
10.47.00  T9        1 km       128  Wiivi Karhumaa          Katajaranta
10.47.15  T9        1 km       129  Enni Petrelius          Saari
10.47.30  T9        1 km       130  Maija Poikela           Meltaus
10.47.45  T9        1 km       131  Tara Ahonen             Katajaranta
10.48.00  T9        1 km       132  Hanna-Maria Korpilähde  Alakorkalo
10.48.15  T9        1 km       133  Anni Ranta-Valkama      Ounasrinne
10.48.30  T9        1 km       134  Sara Niukkanen          Syväsenvaara
10.48.45  T9        1 km       135  Ella Jolanki            Nivankylä
10.49.00  T9        1 km       136  Saana Suihkonen         Harjoittelukoulu
10.49.15  T9        1 km       137  Sonja Jaakola           Viirinkangas
10.49.30  T9        1 km       138  Erika Knuuti            Nivavaara
10.49.45  T9        1 km       139  Sara Ylitalo            Koskenkylä
10.50.00  T9        1 km       140  Aliisa Remes            Rautiosaari
10.50.15  T9        1 km       141  Emilia Juutilainen      Harjoittelukoulu
10.50.30  T9        1 km       142  Iiris Harju             Kauko
10.50.45  T9        1 km       143  Vilma Harjula           Ylikylä
10.51.00  T9        1 km       144  Seliina Manninen        Saari
10.51.15  T9        1 km       145  Anni Junes              Ylikylä
10.51.30  T9        1 km       146  Jenna Kiviniemi         Koskenkylä
10.51.45  T9        1 km       147  Jenni Ylitalo           Oikarainen
10.52.00  T9        1 km       148  Pihla Rimpiläinen       Alakorkalo
10.52.15  T9        1 km       149  Helmianna Kotajärvi     Ounasjoen koulu
10.52.30  T9        1 km       150  Inka Suokanerva         Ounasrinne
10.52.45  T9        1 km       151  Pinja Hietanen          Harjoittelukoulu
10.53.00  T9        1 km       152  Ilona Ropponen          Oikarainen
10.53.15  T9        1 km       153  Inka Lytz               Ounasrinne
10.53.30  T9        1 km       154  Iida Impiö              Rautiosaari
Sarjaluettelo

Pojat 10 vuotta 1.5 km V

10.55.00  P10       1.5 km     160  Iiro Rinne              Saari
10.55.15  P10       1.5 km     161  Erik Peteri             Vaaranlampi
10.55.30  P10       1.5 km     162  Topi Still              Katajaranta
10.55.45  P10       1.5 km     163  Eetu Karvonen           Muurola
10.56.00  P10       1.5 km     164  Eeli Ylitervo           Koskenkylä
10.56.15  P10       1.5 km     165  Olli Krigsholm          Nivankylä
10.56.30  P10       1.5 km     166  Samuel Virtanen         Yläkemijoki
10.56.45  P10       1.5 km     167  Sampo Oiva              Nivavaara
10.57.00  P10       1.5 km     168  Joona  Rissanen         Ounasrinne
10.57.15  P10       1.5 km     169  Teemu Pitkänen          Syväsenvaara
10.57.30  P10       1.5 km     170  Erkki Ikäläinen         Rantavitikka
10.57.45  P10       1.5 km     171  Hannes Heikkilä         Rautiosaari
10.58.00  P10       1.5 km     172  Tatu Elonen             Yläkemijoki
10.58.15  P10       1.5 km     173  Juuso Partanen          Ounasjoen koulu
10.58.30  P10       1.5 km     174  Nico Stålnacke          Vaaranlampi
10.58.45  P10       1.5 km     175  Lauri Vetri             Katajaranta
10.59.00  P10       1.5 km     176  Veeti Hakola            Harjoittelukoulu
10.59.15  P10       1.5 km     177  Riku-Veli Niska         Ounasrinne
10.59.30  P10       1.5 km     178  Joona Pallari           Katajaranta
10.59.45  P10       1.5 km     179  Joakim Pitkänen         Nivavaara
11.00.00  P10       1.5 km     180  Jussi Rantala           Korkalovaara
11.00.15  P10       1.5 km     181  Eemil Lakkala           Saari
11.00.30  P10       1.5 km     182  Aapo Sieppi             Ylikylä
11.00.45  P10       1.5 km     183  Veeti Mertala           Viirinkangas
11.01.00  P10       1.5 km     184  Elias Pohjonen          Yläkemijoki
11.01.15  P10       1.5 km     185  Arvi Viinikkala         Harjoittelukoulu
11.01.30  P10       1.5 km     186  Eero Yrjänheikki        Ylikylä
11.01.45  P10       1.5 km     187  Elmeri Ahola            Nivavaara
11.02.00  P10       1.5 km     188  Lukas Willig            Nivankylä
11.02.15  P10       1.5 km     189  Otto Kemppainen         Korkalovaara
11.02.30  P10       1.5 km     190  Jesper Hyötylä          Vaaranlampi
11.02.45  P10       1.5 km     191  Veeti Petäjäjärvi       Nivavaara
11.03.00  P10       1.5 km     192  Juho Impiö              Katajaranta
11.03.15  P10       1.5 km     193  Asla Rautiainen         Koskenkylä
11.03.30  P10       1.5 km     194  Petro Latvakoski        Kauko
11.03.45  P10       1.5 km     195  Miska Merkkiniemi       Katajaranta
11.04.00  P10       1.5 km     196  Elias Jaatinen          Rantavitikka
11.04.15  P10       1.5 km     197  Valde Kallio            Alakorkalo
11.04.30  P10       1.5 km     198  Luka Kuittinen          Saari
11.04.45  P10       1.5 km     199  Samuel Vuolo            Nivavaara
11.05.00  P10       1.5 km     200  Mikko Honkonen          Alakorkalo
11.05.15  P10       1.5 km     201  Elias Stöckell          Ounasrinne
Sarjaluettelo

Tytöt 10 vuotta 1.5 km V

11.06.45  T10       1.5 km     207  Siiri Engström          Hirvaan koulu
11.07.00  T10       1.5 km     208  Ronja Aaltonen          Katajaranta
11.07.15  T10       1.5 km     209  Noora Saarenpää         Nivavaara
11.07.30  T10       1.5 km     210  Maria Särkelä           Rantavitikka
11.07.45  T10       1.5 km     211  Elina Ollonen           Nivavaara
11.08.00  T10       1.5 km     212  Iida Peltola            Oikarainen
11.08.15  T10       1.5 km     213  Anni Määttä             Nivankylä
11.08.30  T10       1.5 km     214  Saana Stenberg          Alakorkalo
11.08.45  T10       1.5 km     215  Lotta Brännare          Nivavaara
11.09.00  T10       1.5 km     216  Riina Heikkala          Harjoittelukoulu
11.09.15  T10       1.5 km     217  Maija Törmänen          Alakorkalo
11.09.30  T10       1.5 km     218  Hanna Määttä            Syväsenvaara
11.09.45  T10       1.5 km     219  Katariina Kajula        Vikajärvi
11.10.00  T10       1.5 km     220  Liisa Teerijoki         Muurola
11.10.15  T10       1.5 km     221  Venla Palojärvi         Viirinkangas
11.10.30  T10       1.5 km     222  Milla Hirvonen          Vaaranlampi
11.10.45  T10       1.5 km     223  Jenni Ojala             Saari
11.11.00  T10       1.5 km     224  Laura Mustonen          Ounasrinne
11.11.15  T10       1.5 km     225  Sara Kiviniemi          Koskenkylä
11.11.30  T10       1.5 km     226  Jenna-Emilia Piirainen  Vaaranlampi
11.11.45  T10       1.5 km     227  Nea Severidt            Rantavitikka
11.12.00  T10       1.5 km     228  Henriikka Korko         Koskenkylä
11.12.15  T10       1.5 km     229  Ansa-Lotta Ojanaho      Saari
11.12.30  T10       1.5 km     230  Venla Päiveröinen       Harjoittelukoulu
11.12.45  T10       1.5 km     231  Enni Aula               Katajaranta
11.13.00  T10       1.5 km     232  Titta Hirvaskoski       Koskenkylä
11.13.15  T10       1.5 km     233  Emma-Leena Portimojärvi Saari
11.13.30  T10       1.5 km     234  Saana Sälevä            Harjoittelukoulu
11.13.45  T10       1.5 km     235  Riia Pallari            Nivankylä
11.14.00  T10       1.5 km     236  Anniina Mäkitalo        Vaaranlampi
11.14.15  T10       1.5 km     237  Lotta Kylmäoja          Ounasrinne
11.14.30  T10       1.5 km     238  Maija-Liisa Kuusimäki   Kauko
11.14.45  T10       1.5 km     239  Nea Tenno               Ounasrinne
11.15.00  T10       1.5 km     240  Emmi Körkkö             Ylikylä
11.15.15  T10       1.5 km     241  Iida Numminen           Hirvaan koulu
11.15.30  T10       1.5 km     242  Milja Uusiportimo       Ylikylä
11.15.45  T10       1.5 km     243  Jasmin Karjalainen      Korkalovaara
11.16.00  T10       1.5 km     244  Krista-Maria Sarajärvi  Hirvaan koulu
11.16.15  T10       1.5 km     245  Viivi Veteläinen        Katajaranta
11.16.30  T10       1.5 km     246  Kiia Perkaus            Nivavaara
11.16.45  T10       1.5 km     247  Sara-Maria Aikio        Ounasjoen koulu
11.17.00  T10       1.5 km     248  Oona Pöykkö             Vikajärvi
11.17.15  T10       1.5 km     249  Taru Jänkälä            Muurola
11.17.30  T10       1.5 km     250  Lotta Vedenjuoksu       Nivavaara
11.17.45  T10       1.5 km     251  Helmi Sarpola           Ylikylä
Sarjaluettelo

Pojat 11 vuotta 1.5 km V

11.19.15  P11       1.5 km     257  Lenni Kaukonen          Koskenkylä
11.19.30  P11       1.5 km     258  Aabel Lehtoranta        Saari
11.19.45  P11       1.5 km     259  Aleksi Somero           Rautiosaari
11.20.00  P11       1.5 km     260  Otto Sarajärvi          Ylikylä
11.20.15  P11       1.5 km     261  Niilo Pennanen          Syväsenvaara
11.20.30  P11       1.5 km     262  Antti Ekman             Kauko
11.20.45  P11       1.5 km     263  Luka Leskinen           Harjoittelukoulu
11.21.00  P11       1.5 km     264  Kristian Trög           Alakorkalo
11.21.15  P11       1.5 km     265  Arttu Palolahti         Nivavaara
11.21.30  P11       1.5 km     266  Vertti Honkanen         Vaaranlampi
11.21.45  P11       1.5 km     267  Jonathan Gylden         Ounasrinne
11.22.00  P11       1.5 km     268  Eemeli Ylioja           Muurola
11.22.15  P11       1.5 km     269  Eemil Lehto             Saari
11.22.30  P11       1.5 km     270  Jussi Niska             Ylikylä
11.22.45  P11       1.5 km     271  Emil Hallikainen        Oikarainen
11.23.00  P11       1.5 km     272  Veeti Saarinen          Nivavaara
11.23.15  P11       1.5 km     273  Alex Satokangas         Syväsenvaara
11.23.30  P11       1.5 km     274  Leevi Korva             Rantavitikka
11.23.45  P11       1.5 km     275  Aleksi Huotari          Ylikylä
11.24.00  P11       1.5 km     276  Tommi-Taneli Riikola    Rautiosaari
11.24.15  P11       1.5 km     277  Mikko Tuisku            Nivavaara
11.24.30  P11       1.5 km     278  Jami Tuoma              Alakorkalo
11.24.45  P11       1.5 km     279  Sampo Ala               Katajaranta
11.25.00  P11       1.5 km     280  Nikkis Martin           Oikarainen
11.25.15  P11       1.5 km     281  Hugo Rinne              Saari
11.25.30  P11       1.5 km     282  Niko Niskanen           Nivavaara
11.25.45  P11       1.5 km     283  Perttu Peltola          Oikarainen
11.26.00  P11       1.5 km     284  Mika Juopperi           Nivankylä
11.26.15  P11       1.5 km     285  Lauri Palokangas        Harjoittelukoulu
11.26.30  P11       1.5 km     286  Joona Kuukasjärvi       Ounasrinne
11.26.45  P11       1.5 km     287  Jere Ahola              Ylikylä
11.27.00  P11       1.5 km     288  Santeri Matilainen      Harjoittelukoulu
11.27.15  P11       1.5 km     289  Jukka Koivula           Vaaranlampi
11.27.30  P11       1.5 km     290  Manne Mäki              Ylikylä
11.27.45  P11       1.5 km     291  Tommi Sirviö            Muurola
11.28.00  P11       1.5 km     292  Eetu Tapio              Ounasjoen koulu
11.28.15  P11       1.5 km     293  Eetu Leinonen           Kauko
11.28.30  P11       1.5 km     294  Matti Perälä            Katajaranta
11.28.45  P11       1.5 km     295  Joakim Aikioniemi       Ounasjoen koulu
11.29.00  P11       1.5 km     296  Noa Niskala             Rantavitikka
11.29.15  P11       1.5 km     297  Pontus Huhtanen         Ounasrinne
11.29.30  P11       1.5 km     298  Waltteri Karhumaa       Katajaranta
11.29.45  P11       1.5 km     299  Joonas Alasuutari       Vaaranlampi
11.30.00  P11       1.5 km     300  Elias Ylianttila        Koskenkylä
11.30.15  P11       1.5 km     301  Severi Oikkonen         Katajaranta
Sarjaluettelo

Tytöt 11 vuotta 1.5 km V

11.31.45  T11       1.5 km     307  Aino Hyötylä            Syväsenvaara
11.32.00  T11       1.5 km     308  Lumimaaria Ojala        Saari
11.32.15  T11       1.5 km     309  Sara-Juulia Valkama     Vaaranlampi
11.32.30  T11       1.5 km     310  Edla Stöckell           Ounasrinne
11.32.45  T11       1.5 km     311  Neea Koistinen          Ylikylä
11.33.00  T11       1.5 km     312  Aino Nahkuri            Nivankylä
11.33.15  T11       1.5 km     313  Aino Marin              Saari
11.33.30  T11       1.5 km     314  Emilia Kähkönen         Viirinkangas
11.33.45  T11       1.5 km     315  Janina Yli-Suvanto      Nivavaara
11.34.00  T11       1.5 km     316  Lotta Engström          Hirvaan koulu
11.34.15  T11       1.5 km     317  Nea Pääkkönen           Alakorkalo
11.34.30  T11       1.5 km     318  Eveliina Taka           Nivavaara
11.34.45  T11       1.5 km     319  Priita Räihä            Harjoittelukoulu
11.35.00  T11       1.5 km     320  Vilma Aho               Syväsenvaara
11.35.15  T11       1.5 km     321  Minttu Vaitiniemi       Nivavaara
11.35.30  T11       1.5 km     322  Amanda Näsi             kotikoulu
11.35.45  T11       1.5 km     323  Vilma Aska              Viirinkangas
11.36.00  T11       1.5 km     324  Viivi Niska             Alakorkalo
11.36.15  T11       1.5 km     325  Emilia Salmi            Katajaranta
11.36.30  T11       1.5 km     326  Julia Ruokangas         Vaaranlampi
11.36.45  T11       1.5 km     327  Eveliina Kumpula        Hirvaan koulu
11.37.00  T11       1.5 km     328  Nea Konttaniemi         Nivankylä
11.37.15  T11       1.5 km     329  Venla Hyötylä           Syväsenvaara
11.37.30  T11       1.5 km     330  Henriikka Lahtinen      Katajaranta
11.37.45  T11       1.5 km     331  Emma Mäkikallio         Ounasrinne
11.38.00  T11       1.5 km     332  Krista Hakoköngäs       Hirvaan koulu
11.38.15  T11       1.5 km     333  Enni-Ilona Back         Koskenkylä
11.38.30  T11       1.5 km     334  Aino Kuoksa             Kauko
11.38.45  T11       1.5 km     335  Julia Romakkaniemi      Vaaranlampi
11.39.00  T11       1.5 km     336  Heta Lohela             Hirvaan koulu
11.39.15  T11       1.5 km     337  Piia Juola              Ounasrinne
11.39.30  T11       1.5 km     338  Iiris Kivelä            Nivankylä
11.39.45  T11       1.5 km     339  Ronja Nätynki           Harjoittelukoulu
11.40.00  T11       1.5 km     340  Viivi Korva             Rantavitikka
11.40.15  T11       1.5 km     341  Hanna Havela            Saari
11.40.30  T11       1.5 km     342  Roosa Karppinen         Koskenkylä
11.40.45  T11       1.5 km     343  Nea Pirttilä            Harjoittelukoulu
11.41.00  T11       1.5 km     344  Tuulia Pulkamo          Ylikylä
11.41.15  T11       1.5 km     345  Emilia Irvankoski       Katajaranta
11.41.30  T11       1.5 km     346  Emmi Aska               Viirinkangas
11.41.45  T11       1.5 km     347  Adeliina Kemppainen     Katajaranta
11.42.00  T11       1.5 km     348  Laura Petäjäjärvi       Yläkemijoki
11.42.15  T11       1.5 km     349  Lotta Sieppi            Ylikylä
Sarjaluettelo

Pojat 12 vuotta 2 km V

11.43.45  P12       2 km       355  Aleksi Karjalainen      Ylikylä
11.44.00  P12       2 km       356  Tuomas Seppänen         Rautiosaari
11.44.15  P12       2 km       357  Väinö Mäntymäki         Meltaus
11.44.30  P12       2 km       358  Aleksi Viiri            Katajaranta
11.44.45  P12       2 km       359  Eelis Kuusela           Vaaranlampi
11.45.00  P12       2 km       360  Santeri Suominen        Muurola
11.45.15  P12       2 km       361  Teemu Pekkala           Koskenkylä
11.45.30  P12       2 km       362  Niko Heikkilä           Katajaranta
11.45.45  P12       2 km       363  Valtteri Hyypiö         Ylikylä
11.46.00  P12       2 km       364  Niko-Oskari Ollila      Ounasrinne
11.46.15  P12       2 km       365  Harri Eskola            Vaaranlampi
11.46.30  P12       2 km       366  Tatu Lempinen           Katajaranta
11.46.45  P12       2 km       367  Viljami Mertala         Viirinkangas
11.47.00  P12       2 km       368  Tatu Pitkänen           Syväsenvaara
11.47.15  P12       2 km       369  Jere Ylipeura           Vaaranlampi
11.47.30  P12       2 km       370  Teemu Tervo             Koskenkylä
11.47.45  P12       2 km       371  Eemil Lehtoranta        Saari
11.48.00  P12       2 km       372  Eetu Puotiniemi         Ylikylä
11.48.15  P12       2 km       373  Jussi Pöykkö            Vikajärvi
11.48.30  P12       2 km       374  Kalle Rautio            Alakorkalo
11.48.45  P12       2 km       375  Joonas Koivurova        Vaaranlampi
11.49.00  P12       2 km       376  Jesper Saariniemi       Koskenkylä
11.49.15  P12       2 km       377  Topias Romppanen        Ylikylä
11.49.30  P12       2 km       378  Jarkko Räihä            Rantavitikka
11.49.45  P12       2 km       379  Topias Harju            Kauko
11.50.00  P12       2 km       380  Lauri Kärki             Ounasrinne
11.50.15  P12       2 km       381  Oliver Willig           Nivankylä
11.50.30  P12       2 km       382  Veikko Virtanen         Yläkemijoki
11.50.45  P12       2 km       383  Wiljami Nurminen        Viirinkangas
11.51.00  P12       2 km       384  Joona Seikkula          Saari
11.51.15  P12       2 km       385  Kasper Kallio           Alakorkalo
11.51.30  P12       2 km       386  Tuomas Niskala          Yläkemijoki
11.51.45  P12       2 km       387  Roope Karjalainen       Ounasrinne
11.52.00  P12       2 km       388  Eetu Petrelius          Saari
11.52.15  P12       2 km       389  Pietari Poikela         Meltaus
11.52.30  P12       2 km       390  Pyry Hannola            Katajaranta
11.52.45  P12       2 km       391  Roni Hietanen           Harjoittelukoulu
11.53.00  P12       2 km       392  Jere Sirviö             Muurola
11.53.15  P12       2 km       393  Asser Mölläri           Rantavitikka
11.53.30  P12       2 km       394  Niilo Rajaniemi         Nivavaara
11.53.45  P12       2 km       395  Roni Heikkinen          Ounasrinne
Sarjaluettelo

Tytöt 12 vuotta 2 km V

11.55.15  T12       2 km       401  Noa-Nella Biton         Saari
11.55.30  T12       2 km       402  Siiri Välitalo          Nivankylä
11.55.45  T12       2 km       403  Sofia Simonen           Harjoittelukoulu
11.56.00  T12       2 km       404  Elviira Ruuska          Koskenkylä
11.56.15  T12       2 km       405  Aliisa Kähkölä          Alakorkalo
11.56.30  T12       2 km       406  Henna Hamari            Ounasrinne
11.56.45  T12       2 km       407  Elisa Reijonen          Ylikylä
11.57.00  T12       2 km       408  Liisa Välimaa           Syväsenvaara
11.57.15  T12       2 km       409  Fanni Klemetti          Hirvaan koulu
11.57.30  T12       2 km       410  Reetta Kiviniemi        Ounasrinne
11.57.45  T12       2 km       411  Saana Syväniemi         Vaaranlampi
11.58.00  T12       2 km       412  Hanna Impiö             Katajaranta
11.58.15  T12       2 km       413  Jatta Kivineimi         Koskenkylä
11.58.30  T12       2 km       414  Maiju Siipola           Alakorkalo
11.58.45  T12       2 km       415  Anniina Haarahiltunen   Yläkemijoki
11.59.00  T12       2 km       416  Kia Karvo               Katajaranta
11.59.15  T12       2 km       417  Pilvi Pyhäjärvi         Saari
11.59.30  T12       2 km       418  Aurora Pohjonen         Yläkemijoki
11.59.45  T12       2 km       419  Saana Portimojärvi      Saari
12.00.00  T12       2 km       420  Moonika Petäjäjärvi     Ounasrinne
12.00.15  T12       2 km       421  Katarina Alamartin      Ylikylä
12.00.30  T12       2 km       422  Sanni Hiekkaranta       Rantavitikka
12.00.45  T12       2 km       423  Laura Kemppainen        Korkalovaara
12.01.00  T12       2 km       424  Janette Niemelä         Viirinkangas
12.01.15  T12       2 km       425  Kristiina Ruotsalainen  Nivavaara
12.01.30  T12       2 km       426  Aila-Alisa Aikioniemi   Ounasjoen koulu
12.01.45  T12       2 km       427  Liisa Meskus            Viirinkangas
12.02.00  T12       2 km       428  Suvi Johansson          Yläkemijoki
12.02.15  T12       2 km       429  Aamu Suopanki           Vaaranlampi
12.02.30  T12       2 km       430  Johanna Isojärvi        Harjoittelukoulu
12.02.45  T12       2 km       431  Wilma Lasanen           Syväsenvaara
12.03.00  T12       2 km       432  Vilma Vattulainen       Nivankylä
12.03.15  T12       2 km       433  Anna-Maria Pyhäjärvi    Katajaranta
12.03.30  T12       2 km       434  Sara Puolamaa           Vaaranlampi
12.03.45  T12       2 km       435  Esteri Ruuska           Koskenkylä
12.04.00  T12       2 km       436  Isa Nurminen            Rantavitikka
12.04.15  T12       2 km       437  Aino Rantala            Korkalovaara
Sarjaluettelo

Pojat 13 vuotta 2 km V

12.05.45  P13       2 km       443  Teemu Takkinen          Muurola
12.06.00  P13       2 km       444  Juho Hyvärinen          Syväsenvaara
12.06.15  P13       2 km       445  Lauri Telkkälä          Hirvaan koulu
12.06.30  P13       2 km       446  Teemu Tennivaara        Ylikylä
12.06.45  P13       2 km       447  Leo Tuuliainen          Nivavaara
12.07.00  P13       2 km       448  Wille Karhumaa          Katajaranta
12.07.15  P13       2 km       449  Joni Ylijurva           Koskenkylä
12.07.30  P13       2 km       450  Eerik Kantola           Rantavitikka
12.07.45  P13       2 km       451  Kaapo Kylmäoja          Ounasrinne
12.08.00  P13       2 km       452  Mikael Konu             Saari
12.08.15  P13       2 km       453  Paavo Periniva          Vikajärvi
12.08.30  P13       2 km       454  Janne Ojaniemi          Hirvaan koulu
12.08.45  P13       2 km       455  Juri Kuisma             Ylikylä
12.09.00  P13       2 km       456  Jarmo Leskelä           Muurola
12.09.15  P13       2 km       457  Pekka Silander          Koskenkylä
12.09.30  P13       2 km       458  Kalle Pohjola           Kauko
12.09.45  P13       2 km       459  Jimi-Jasper Vaarala     Harjoittelukoulu
12.10.00  P13       2 km       460  Ville Rauhala           Vaaranlampi
12.10.15  P13       2 km       461  Aki Juotasniemi         Ylikylä
12.10.30  P13       2 km       462  Saku Satokangas         Nivavaara
12.10.45  P13       2 km       463  Juuso Juuruspolvi       Harjoittelukoulu
12.11.00  P13       2 km       464  Valtteri Trög           Alakorkalo
12.11.15  P13       2 km       465  Joel Kinisjärvi         Nivankylä
12.11.30  P13       2 km       466  Jouko Syväkuru          Saari
12.11.45  P13       2 km       467  Jere Uimaniemi          Katajaranta
12.12.00  P13       2 km       468  Anssi Jokiniemi         Yläkemijoki
12.12.15  P13       2 km       469  Miikka Koskela          Katajaranta
12.12.30  P13       2 km       470  Hannes Stöckell         Ounasrinne
12.12.45  P13       2 km       471  Joonatan Helminen       Vaaranlampi
12.13.00  P13       2 km       472  Marko Pekkala           Oikarainen
12.13.15  P13       2 km       473  Ville Rantaniemi        Alakorkalo
12.13.30  P13       2 km       474  Janne Stankowski        Katajaranta
12.13.45  P13       2 km       475  Simeon Manninen         Saari
12.14.00  P13       2 km       476  Jani Juopperi           Nivankylä
12.14.15  P13       2 km       477  Tuukka Koistinen        Ylikylä
12.14.30  P13       2 km       478  Veka Pyyny              Katajaranta
12.14.45  P13       2 km       479  Joona Luodes            Nivavaara
12.15.00  P13       2 km       480  Lauri Tuomela           Ounasrinne
12.15.15  P13       2 km       481  Tapio Tervala           Harjoittelukoulu
12.15.30  P13       2 km       482  Henri Karjalainen       Ylikylä
12.15.45  P13       2 km       483  Elias Salmela           Nivavaara
12.16.00  P13       2 km       484  Antti Mämmi             Ounasjoen koulu
12.16.15  P13       2 km       485  Jere Koukkula           Syväsenvaara
12.16.30  P13       2 km       486  Onni Kartimo            Nivavaara
12.16.45  P13       2 km       487  Khore Poe               Muurola
12.17.00  P13       2 km       488  Ekku Viitasaari         Vaaranlampi
12.17.15  P13       2 km       489  Leevi  Alajärvi         Rantavitikka
12.17.30  P13       2 km       490  Turo Torvinen           Koskenkylä
Sarjaluettelo

Tytöt 13 vuotta 2 km V

12.19.00  T13       2 km       496  Kiia-Sofia Saarinen     Saari
12.19.15  T13       2 km       497  Venla Yliruikka         Viirinkangas
12.19.30  T13       2 km       498  Milla Ikäheimonen       Syväsenvaara
12.19.45  T13       2 km       499  Saaga Väänänen          Harjoittelukoulu
12.20.00  T13       2 km       500  Iida Kunnari            Katajaranta
12.20.15  T13       2 km       501  Sandra Kumpu            Vikajärvi
12.20.30  T13       2 km       502  Maija Mourujärvi        Ounasrinne
12.20.45  T13       2 km       503  Jasmin Sieppi           Harjoittelukoulu
12.21.00  T13       2 km       504  Alisa Korko             Koskenkylä
12.21.15  T13       2 km       505  Maria Korteniemi        Katajaranta
12.21.30  T13       2 km       506  Jasna Hiissa            Rantavitikka
12.21.45  T13       2 km       507  Alisa Laine             Viirinkangas
12.22.00  T13       2 km       508  Emilia Carlson          Koskenkylä
12.22.15  T13       2 km       509  Viivi Ågren             Nivankylä
12.22.30  T13       2 km       510  Hanna Koski             Ounasrinne
12.22.45  T13       2 km       511  Anna-Katariina KuusimäkiKauko
12.23.00  T13       2 km       512  Emilia Anttonen         Ounasrinne
12.23.15  T13       2 km       513  Ella-Maria Ronkainen    Saari
12.23.30  T13       2 km       514  Essi Jäntti             Vikajärvi
12.23.45  T13       2 km       515  Tiia Hirvaskoski        Katajaranta
12.24.00  T13       2 km       516  Jenny Paksuniemi        Vaaranlampi
12.24.15  T13       2 km       517  Iida Sääskilahti        Alakorkalo
12.24.30  T13       2 km       518  Sanni Oikkonen          Katajaranta
12.24.45  T13       2 km       519  Ella Jokelainen         Ylikylä
12.25.00  T13       2 km       520  Maija Korva             Oikarainen
12.25.15  T13       2 km       521  Mette Javarus           Koskenkylä
12.25.30  T13       2 km       522  Krista Hirvonen         Vaaranlampi
12.25.45  T13       2 km       523  Enni-Sofia Raitanen     Kauko
12.26.00  T13       2 km       524  Hanna Rova              Harjoittelukoulu
12.26.15  T13       2 km       525  Anniina Virtanen        Rantavitikka
12.26.30  T13       2 km       526  Suvianna Kaikkonen      Ounasjoen koulu
12.26.45  T13       2 km       527  Emilia Alaniemi         Ylikylä
12.27.00  T13       2 km       528  Milja Sääskilahti       Katajaranta
12.27.15  T13       2 km       529  Sini Koivula            Vaaranlampi
12.27.30  T13       2 km       530  Essi Hotti              Ounasjoen koulu
12.27.45  T13       2 km       531  Elina Honkonen          Alakorkalo
12.28.00  T13       2 km       532  Siiri Kinnunen          Saari
12.28.15  T13       2 km       533  Manti Mäki              Ylikylä
12.28.30  T13       2 km       534  Maria Saarela           Nivavaara
Sarjaluettelo

Tytöt 14 vuotta 2 km V

12.30.00  T14       2 km       540  Laura Herttuainen       Ounasvaara
12.30.15  T14       2 km       541  Carola Niemelä          Korkalovaara
12.30.30  T14       2 km       542  Reetta Pitkänen         Ounasvaara
12.30.45  T14       2 km       543  Iida Kyyhkynen          Korkalovaara
12.31.00  T14       2 km       544  Venla Karvonen          Ounasvaara
12.31.15  T14       2 km       545  Amanda Suokas           Rantavitikka
12.31.30  T14       2 km       546  Siiri Peuraniemi        Ounasvaara
12.31.45  T14       2 km       547  Annika Ravelin          Korkalovaara
12.32.00  T14       2 km       548  Tiia Heiskanen          Napapiiri
12.32.15  T14       2 km       549  Taru Räihä              Rantavitikka
12.32.30  T14       2 km       550  Noora Angelva           Ounasvaara
Sarjaluettelo

Pojat 14 vuotta 3 km V

12.34.00  P14       3 km       556  Mikko Tervonen          Korkalovaara
12.34.15  P14       3 km       557  Eemil Lahtinen          Napapiiri
12.34.30  P14       3 km       558  Sami Kuusela            Korkalovaara
12.34.45  P14       3 km       559  Miikka Tolonen          Ounasvaara
12.35.00  P14       3 km       560  Kristian Jänkälä        Napapiiri
12.35.15  P14       3 km       561  Jasper Alanne           Korkalovaara
12.35.30  P14       3 km       562  Juhani Olli             Napapiiri
12.35.45  P14       3 km       563  Joona Suihkonen         Korkalovaara
12.36.00  P14       3 km       564  Juho Juuruspolvi        Rantavitikka
12.36.15  P14       3 km       565  Jere Koponen            Korkalovaara
12.36.30  P14       3 km       566  Niilo Ojanaho           Napapiiri
Sarjaluettelo

Pojat 15 vuotta 3 km V

12.38.00  P15       3 km       572  Jimi Viitasaari         Korkalovaara
12.38.15  P15       3 km       573  Konsta Koivuniemi       Korkalovaara
12.38.30  P15       3 km       574  Kalle Könönen           Korkalovaara
12.38.45  P15       3 km       575  Santeri Oikkonen        Ounasvaara
Sarjaluettelo

Tytöt 15 vuotta 3 km V

12.40.15  T15       3 km       581  Riitu Myllykangas       Napapiiri
12.40.30  T15       3 km       582  Tiia Nurminen           Napapiiri
12.40.45  T15       3 km       583  Alina Heikkilä          Napapiiri
12.41.00  T15       3 km       584  Aino Karppinen          Napapiiri
12.41.15  T15       3 km       585  Saana Suorsa            Napapiiri
12.41.30  T15       3 km       586  Laura Kotila            Ounasvaara
12.41.45  T15       3 km       587  Viivi Mäkinen           Napapiiri
12.42.00  T15       3 km       588  Heidi Hamari            Ounasvaara
Sarjaluettelo

Pojat 16 vuotta 3 km V

12.43.30  P16       3 km       594  Aki Pikkupeura          Korkalovaara
12.43.45  P16       3 km       595  Aleksi Karppinen        Napapiiri
12.44.00  P16       3 km       596  David Htaw              Korkalovaara
12.44.15  P16       3 km       597  Santeri Ylitapio        Napapiiri
12.44.30  P16       3 km       598  Tuomas Notko            Korkalovaara
12.44.45  P16       3 km       599  Mikko Rahkola           Ounasvaara
12.45.00  P16       3 km       600  Santeri Nukarinen       Napapiiri
12.45.15  P16       3 km       601  Tuomas Oikarinen        Ounasvaara
12.45.30  P16       3 km       602  Olli Ojanaho            Napapiiri
Sarjaluettelo

Tytöt 16 vuotta 3 km V

12.47.00  T16       3 km       608  Sara Simonen            Ounasvaara
12.47.15  T16       3 km       609  Ella-Noora Rahkola      Ounasvaara
12.47.30  T16       3 km       610  Erika Reijonen          Ounasvaara
Sarjaluettelo